Drukarka cukiernicza – sprawdź, jak wybrać najlepszą!

przez Zuzanna
drukarka cukiernicza

Drukarki cukiernicze uzupełniły techniki dekoracji tortów, ciastek i innych wypieków o kolejne możliwości! Drukowanie jadalnych obrazków na opłatkach i papierze cukrowym to sposób na prostą, przystępną cenowo, a do tego spersonalizowaną dekorację. Nic dziwnego, że klienci zamawiający wypieki na różne okazje i okoliczności tak to pokochali! Wybór odpowiedniego modelu – który wpisze się w potrzeby twojej cukierni czy restauracji – jest tu kluczowy. Jak podjąć najlepszą decyzję? 

Jak wybrać drukarkę cukierniczą?

Oto kilka wskazówek, dzięki którym z łatwością wybierzesz idealny model dla swojego biznesu. Zwróć uwagę na:

  1. Kompatybilność z tuszami jadalnymi: wybieraj spośród modeli, do których łatwo można dokupić tusze jadalne.
  2. Typ druku: drukarki atramentowe są najczęściej używane w drukowaniu spożywczym. Zapewniają one wysoką jakość druku na różnych materiałach jadalnych, takich jak opłatki waflowe czy papier cukrowy.
  3. Przeznaczenie: drukarka powinna być przeznaczona wyłącznie do druku spożywczego. 
  4. Gwarancja: używanie nowego sprzętu minimalizuje ryzyko awarii. Z pewnością szukasz jednak niezawodnego urządzenia na lata – sprawdź warunki gwarancji. 
  5. Dostępność materiałów: Upewnij się, że łatwo dostępne są nie tylko tusze, ale również materiały do druku, takie jak papier cukrowy i opłatki waflowe. To pozwala na ciągłość pracy i elastyczność w tworzeniu różnych dekoracji.

Gdzie szukać sprawdzonych drukarek od renomowanych producentów? Sprawdź ofertę sklepu Polmarkus i wybierz urządzenie dla siebie spośród dostępnych modeli. 

Praktyczne zastosowanie drukarek spożywczych

Drukarki spożywcze oferują szerokie możliwości kreatywnego zdobienia żywności:

  1. Dekoracja tortów – obrazy drukowane na opłatkach to najczęściej górna warstwa dekoracyjna na tortach. Dzięki temu można personalizować słodkości na różne okazje, m.in. urodziny, wesela czy jubileusze.
  2. Ozdabianie ciastek – małe obrazki, logo firmy czy imiona? Wybieraj! To bardzo popularne słodkości w cukierniach oraz podczas eventów firmowych i promocyjnych.
  3. Personalizowane czekoladki i praliny – jadalne grafiki nanoszone są również na czekoladki, co dodaje im unikalnego charakteru.
  4. Jadalnych etykiet – na drukarce cukierniczej wydrukujesz jadalne etykiety na różne produkty spożywcze. To atrakcyjna opcja dla producentów żywności chcących wyróżnić swoje produkty na rynku.

Drukarki cukiernicze – o czym jeszcze należy pamiętać? 

Kluczowe na pewną są bezpieczeństwo i higiena. Tusze i materiały powinny mieć odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Przed zakupem warto upewnić się, że sprzedawca oferuje produkty atestami zdrowotnymi.

Liczy się także koszt i dostępność. Koszt zakupu drukarki spożywczej może być wysoki, zwłaszcza jeśli decydujemy się na modele specjalistyczne. Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt jest jednak jak najbardziej wskazana – w końcu kupujemy sprzęt, który zapewni niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. Na rynku dostępne są również zestawy startowe, które zawierają drukarkę, tusze jadalne i papier cukrowy, co może być opłacalnym rozwiązaniem dla początkujących.

Drukarki spożywcze to świetne narzędzie, które pozwala na kreatywne i efektywne dekorowanie wypieków. Twórz unikalne, spersonalizowane wypieki, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika słodkości.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zdjęcia od partnera artykułu.

Podobne wpisy