„Dbam o zdrowie” z potrawami z owoców morza!

przez Zuzanna
eff77 img 8089 2
Dzień dobry,
Z tego zlecenia szczególnie ucieszył się mój Mąż, prawdziwy smakosz dań z owoców morza. Ja po raz pierwszy miałam w rękach modne przegrzebki, znane mi dotąd tylko z programów kulinarnych z Gordonem Ramsay\’em. Odkryłam również jakimi wdzięcznymi obiektami fotograficznymi są frutti di mare, szczególnie czarne muszle muli i wielobarwne muszle sercówek. 

b5bf8 img 8114 2

Nie miałam dużo czasu, dlatego początkowo mocno się wystraszyłam. Czy zdążę zrobić zdjęcia, przecież mam niemowlę pod opieką? Ale takiej okazji nie mogłam zmarnować. Na szczęście mam wspaniałego Męża, który pojechał dla mnie do specjalnego sklepu po świeże owoce morza, a potem zajął się naszym synkiem, kiedy ja gotowałam i robiłam zdjęcia <3

Ja odpłaciłam się mu pysznymi potrawami. Najbardziej smakowały mu mule duszone z pomidorami, winem i koprem włoskim, zaś krewetki z masłem, czosnkiem i suszonymi pomidorami to tak naprawdę jego przepis, który przygotowuje dość często.

6cb51 img 8039 2
Tak na marginesie, jeżeli poszukujecie świeżych owoców morza w Warszawie, to polecam Wam sklep Złoto Hiszpanii na Mokotowie. To właśnie tam kupiłam prezentowane na zdjęciach frutti di mare. Gdy tylko Redakcja \”Dbam o zdrowie\” zaproponowała, abym przygotowała sałatkę z przegrzebkami, przestraszyłam się, że nie uda mi się ich dostać, ale niepotrzebnie, bo w \”Złoto Hiszpanii\” można kupić i przegrzebki, i mule, sercówki, kalmary oraz krewetki. Wszystko świeżutkie, sprzedawane, podobnie jak w innych sklepach specjalizujących się w owocach morza, zawsze od czwartku do niedzieli. A Wy gdzie kupujecie owoce morza?
49275 img 8062 1
Efekty mojej pracy możecie zobaczyć we wrześniowym wydaniu magazynu \”Dbam o zdrowie\”, które od piątku możecie znaleźć w kioskach. Zachęcam do wypróbowania zamieszczonych tam przepisów, dania są nie tylko pyszne, ale naprawdę nieskomplikowane, w sam raz dla osób, które dotąd nie przygotowywały dań z owoców morza, a chciałyby spróbować. We wpisie zamieściłam zdjęcia potraw w nieco innych ujęciach niż te, które finalnie zostały opublikowane. 

11896013 1646834912241769 9173414176873998397 n

***
Podoba Ci się ten wpis? Śledź moją stronę na Facebooku lub Google +, aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami.

Podobne wpisy