Share Week 2017 – Jakie blogi polecam? + Linkowe Party

przez Zuzanna
Share Week 2017 – Jakie blogi polecam? + Linkowe Party

To już tradycja, że dosłownie na ostatnią chwilę dokładam swoją cegiełkę do akcji Share Week, w której twórcy polecają wartościowe blogi, kanały na youtubie i podcasty. Zgodnie z tytułowym zdjęciem, w tym roku mam dla Was same smakowite kąski! :) Ponownie są to strony z dziedziny blogowania. Wszystkie polecane przeze mnie osoby łączy fachowość i chęć dzielenia się swoją wiedzą z innymi. 

Co to jest akcja Share Week?

Share Week to akcja wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego, w której blogerzy polecają blogerów, youtuberzy youtuberów, a w tym roku również podcasterzy podcasterów. Najważniejsze kryteria wyboru to jakość publikowanych treści i ważność danego twórcy dla polecającego. Nie liczą się zasięgi, dlatego nawet małe blogi mogą tu zaistnieć. Wybrane blogi zgłasza się w specjalnym formularzu na stronie Andrzeja, dzięki czemu będzie on w stanie przygotować podsumowanie oraz ranking najchętniej polecanych blogów. Więcej o akcji przeczytacie tu na blogu Andrzeja.

Jakie blogi polecam?

Codziennie czytam i podglądam bardzo wiele blogów, nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Postanowiłam wyróżnić twórców, od których otrzymałam porządną dawkę przydatnej wiedzy i pomoc wykraczającą poza blogowe treści. To mój sposób na to, aby powiedzieć im \”dziękuję\” :) Jeżeli też myślicie o swoim blogu na poważnie, koniecznie przyjrzyjcie się bliżej moim poleceniom.

 

1519d log kg1
 

W zeszłym roku polecałam lifestylowego bloga Karoliny – Pasje Karoliny. W tym roku chciałam zwrócić Waszą uwagę na stronę Karografia, na której Karolina dzieli się wskazówkami, jak upiększyć bloga na Blogerze. Na Karografii znajdziecie wiele pięknych gotowych szablonów – darmowych oraz płatnych. To tam kupiłam szablon dla mojego bloga, który Karolina dodatkowo dostosowała do moich wymagań. Miałam wtedy okazję poznać ją trochę bliżej i przekonać się, jak pomocną i cierpliwą jest osobą. Ta udana współpraca zaowocowała wpisem gościnnym na moim blogu, stanowiącym przedsmak tego, co potrafi ta wspaniała dziewczyna :)

Przeczytaj: Jak w prosty sposób upiększyć bloga? 10 rad Karoliny z Karografia.pl

88c7f blog logo ok
Kasia znana jest przede wszystkim miłośnikom dokumentowania wspomnień w albumie Project Life oraz planowania w Bullet Journalu. Choć mnie te tematy nie wciągnęły, to od kilku miesięcy regularnie zaglądam na Worqshop, który jest dla mnie wzorem świetnie prowadzonego bloga. Korzystam także z worqshop plannera – przygotowywanego co miesiąc przez Kasię kalendarza do wydrukowania, w którym planuję swoje zadania oraz wpisy na dany miesiąc.

Jestem też wielką fanką prowadzonych od niedawna przez Kasię co czwartek live\’ów na jej stronie na Facebooku o znazwie Worqshopqulisy, w których dzieli się wskazówkami dotyczącymi prowadzenia bloga, szczególnie konta na Instagramie, które ja bardzo chciałabym rozruszać.

82356 szko25c52581a 2

Szkoła Blogowania to strona prowadzona przez Ulę Phelep, która pomaga i naucza innych blogerów, jak rozwijać ich działalność online. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o swoim blogu na poważnie!

Najpierw trafiłam na stronę Szkoły Blogowania, potem zapisałam się na kurs Uli \”21 dni do lepszego bloga\”. Kurs ten gorąco polecam, bo znalazłam w nim dosłownie tonę przydatnej wiedzy, której nie wprowadziłam w całości w życie jedynie z braku czasu. Zachęcam także do zapisania się do prowadzonej przez Ulę grupy na Facebooku, gdzie Ula prowadzi bardzo wartościowe live\’y na blogowe tematy.

*

Jestem ciekawa, kogo Wy czytacie i polecacie w tegorocznej edycji Share Week? Czy znaliście polecane przeze mnie blogi? – napiszcie w komentarzach!

***

Tradycyjnie zapraszam Was na Linkowe Party. Dajcie się poznać innym i zyskajcie link prowadzący do Waszej strony. Wstawiajcie linki do artykułów – zarówno przepisów, jak i innych ciekawych postów. Wystarczy nacisnąć button\”Add your link\”. W polu \”name\” wpisujemy tytuł posta, a nie swoje imię.
document.write(\’\’);

Podobne wpisy