Sezon festiwali kulinarnych rozpoczęty ... nareszcie!


Dzień dobry,
Przyszła wiosna, a wraz z nią wreszcie rozpoczął się sezon festiwali kulinarnych! Wiecie, festiwale kulinarne to głównie imprezy plenerowe i choć kilka z nich odbywa się zimą w halach, to główna koncentracja imprez dla miłośników gastronomicznych uciech ma miejsce wiosną oraz latem. Zresztą nie ma nic przyjemniejszego niż jedzenie na świeżym powietrzu:)

W najbliższy weekend w Warszawie będzie odbywał się jeden z pierwszych tegorocznych festiwali, a mianowicie Regionalia, czyli Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych.
Wiem, wiem... nie jest to jeszcze impreza plenerowa, bo targi mieszczą się w Centrum na ul. Marsa, ale spragniona kulinarnych wrażeń mogę przymknąć na to oko.  Byłam na tych targach w zeszłym roku i uważam, że warto się na nie wybrać. Mają właściwy klimat i można na nich kupić (a co najważniejsze - spróbować przed zakupem) wiele wspaniałych tradycyjnych produktów, często niedostępnych w normalnej sprzedaży: polskie zagrodowe sery, miody, nalewki, wędliny itd.. Jak zwykle z Mężem najbardziej będziemy rozglądać się za kwasem chlebowym, dobrymi serami, cydrem, może jakaś oliwa się trafi, albo kabanosy paprykowe?

W przyszłym tygodniu napiszę dla Was relację z targów, zatem zobaczycie co pysznego udało nam się kupić:) A zainteresowanych festiwalem odsyłam na jego stronę internetową: www.regionalia.com.pl

Jeżeli zainteresował Was temat festiwali kulinarnych, koniecznie zajrzyjcie do zakładki Festiwale kulinarne, gdzie regularnie zamieszczam listę zbliżających się imprez. Jeżeli wiecie o jakimś zbliżającym się festiwalu w Waszej okolicy, którego nie ma na liście, koniecznie dajcie mi znać, a chętnie go dopiszę:)

Poniżej znajdziecie linki do relacji z festiwali, które odwiedziłam w zeszłym roku:

Życzę Wam ciepłego, wiosennego weekendu!

1 komentarz:

  1. Co racja to racja:) Ja już jestem po pierwszych zakupach na ""Regionaliach":)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wizytę na moim blogu i pozostawione komentarze:) Jeżeli wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga, prześlij mi zdjęcie, a umieszczę je w galerii na Facebooku.